Home Dárky podle zájmů Zabaví děti i dospělé: taky už si lámete hlavu s hlavolamy?

Zabaví děti i dospělé: taky už si lámete hlavu s hlavolamy?

176
0

Neláká vás jen bezcílné otáčení hračkou v ruce, které přinesl nový trend fidget spinnerů, ale potřebujete (například při čekání na autobus) zaměstnat spíše hlavu? Nebo zoufale toužíte po něčem, co zabaví nadmíru akční dítko alespoň na pět minut? Ať už je správně kterákoli z možností, váš problém rafinovaně vyřeší správně zvolený hlavolam. Podívejte se spolu s námi, z jakých hádanek můžete vybírat…

banner do obchodu.png

Nestárnoucí klasika v novém kabátku

Podobně, jako je pro většinu z nás Rubikova kostka takřka nepokořitelná záludnost, pro nás představuje klasický „bludišťový hlavolam“ běžnou kratochvíli. Co ale bludiště, které má šest stran? Dokážete je projet všechny, nebo skončíte po té první? Bludiště v kostce nadchne každé dítě, které miluje výzvy – a vám dopřeje trochu kýženého klidu.

hlavolam kostka.jpg

Peklo v kostce

Tvar kostky je pro hlavolamy nadmíru příznivý. Proto není divu, že jej má i další z hraček, které potrápí váš mozek. V krychli se ale nenachází bludiště: je zde schovaná pyramida a množství neposedných kuliček. Úkol je zdánlivě snadný: zasadit všechny kuličky do struktury pyramidy. To, že je pyramida z kuliček spíše záhadou hodnou génia než klasickým hlavolamem vám dojde nedlouho po prvním pokusu. Podaří se vám pokořit tuto prostorovou hádanku?

kulickovy hlavolam pyramida.jpg

Úkol pro dospělé

Ač si s většinou našich hlavolamů vyhrají děti i dospělí, tento konkrétní je určen pouze pro zletilé a perfektně se hodí na oslavy narozenin. Sladkou (či suchou) odměnou za jeho rozluštění bude láhev kvalitního vína, případně jedno výborné pivo. Uvidíte, že takový dárek ještě nikdo nepřinesl! Jen nezapomeňte, že nestačí koupit hlavolam na láhev, ale musíte pořídit i nápoj do něj – v opačném případě totiž budete unikátní rovnou dvakrát ☺

hlavolam na vino na pivo

Darovat peníze? Jedině zašifrované!

U narozenin ještě chvíli zůstaneme: s hlavolamem na peníze máte totiž možnost darovat peníze originálně a nápaditě. Bankovky, ale třeba také lístky do divadla či vstupenky na koncert stačí ukrýt do hlavolamu a potom se můžete škodolibě bavit, jak se k nim obdarovaný snaží dostat… Udělejte i z „papírových“ dárků zážitek, na který se nezapomíná!

hlavolam na penize

Hlavolam na klíče si vezmete všude s sebou

Ve frontách na poště umíráte nudou, čekání na autobus vás pozvolna ubíjí a potřebujete za každých okolností zabavit hlavu? Drobný hlavolam Intelect Ball, který si můžete připnout na klíče, vám přesně toto umožní – intelektuální zábavu kdekoli a kdykoli. Dokážete projet 37 malých začátek s kuličkou a ani jednou nevypadnout z dráhy?

Intellectball

Hlavolamy jsou jistě univerzálními hračkami, které stačí darovat jednomu členu rodiny – a brzy se vyvine silná závislost i u těch ostatních. Pokud vás zajímají i další gadgety a hračky, které nadchnou děti stejně jako dospělé, podívejte se do naší kategorie a vyberte si zábavu přesně pro sebe!

banner do obchodu_v2

Související zboží:

3D puzzle chram vasila blazeneho velky hlavolam na lahev 3D crystal puzzle auto