Home Dárky podle věku V důchodu má člověk spoustu času. Dárky pro seniory, které zkrátí dlouhou...

V důchodu má člověk spoustu času. Dárky pro seniory, které zkrátí dlouhou chvíli.

173
0

Jen si sáhněte do svědomí, do toho malého koutku, kam odkládáte svoje nejtemnější hříchy – kolikrát jste nějaký dárek (hru, puzzle či hlavolam) odložili s mentální poznámkou „na to teď nemám čas“ nebo „to je na dlouho“? No, doufáme, že ještě víte, kde takové dárky máte – v důchodu, případně i na dovolené nebo při nemoci jako když je najdete.

Ptáte se, jak takový úvod souvisel s tipy na výběr dárku? Docela dost, protože dárky nevybíráme jenom dětem a lidem ze stejné věkové kategorie, ale neměli bychom zapomínat zejména na starší rodiče nebo babičky a dědečky. A věřte, že nejen vy v mladých letech si ještě rádi hrajete, ať už jde o sofistikovanou zábavu, nebo třeba klasickou dětskou autodráhu… oni to umí také!

Terapie stavbou

Dlouhé zimní večery můžou strávit třeba ve společnosti 3D puzzlí, které jim umožní postavit si vlastní (i když zmenšenou) verzi významných světových staveb, jako je například Eiffelovka, londýnský Big ben nebo tzv. „sedmihvězdičkový“ hotel. Skládání je snadné, dá se mu věnovat třeba i při sledování televize a navíc úžasně uklidňuje 🙂

3D puzzle chram svateho petra

3D puzzle – Bazilika sv. Petra

Zkouška nervů

Mozek, motorika a nervy se musí trochu potrápit v každém věku. V duchu tohohle hesla byl vymyšlen Intelect ball – noční můra všech nešikovných malých dětí (protože úkol „dostaň kuličku do cíle“ byl v jedné fázi života přímo nesplnitelný pro každého z nás) v té nejhorší a nejzákeřnější podobě, jakou mohla dostat. Nejen, že překážek je mnohem víc, než jedno malé, logické bludišťátko, navíc je ještě trojrozměrný. S touto hračičkou bude nuda minulostí!

3D bludiste intellect ball

3D bludiště – Intellect ball

Rubikovka na třetí

O Rubikově kostce jste už asi slyšeli, a možná už jste ji (s větší či menší úspěšností) vyzvali na souboj. Podobně na tom budou i rodiče nebo babička s dědečkem. Co kdyby ale nějaká zákeřná bytost vzala rubikovku… a udělala ji milionkrát horší? Klasický hlavolam v této verzi trochu postrádá barvičky, zato čísel má až moc – a těší se, až na ně někoho nachytá. Při skládání si nevystačíte s tím, že víte, co s rubikovou kostkou sudoku, musíte se totiž řídit pravidly sudoku. Schválně, kdo z rodiny tuto hádanku vyřeší nejrychleji?

rubikova kostka sudoku

Rubikova kostka – Sudoku

Máte svůj tip, jak nejlépe ukrátit dlouhou chvíli, a jaký je nejlepší dárek pro babičku a dědečka? Podělte se s námi nebo s přáteli na Facebooku!