Home Gadgets Stírací mapu si můžete snadno vyrobit i doma. Poradíme vám, jak na to

Stírací mapu si můžete snadno vyrobit i doma. Poradíme vám, jak na to

0
Stírací mapu si můžete snadno vyrobit i doma. Poradíme vám, jak na to

Stírací mapy bezpochyby zažívají boom – představují totiž skvělý způsob, jak uchovávat zážitky a vzpomínky. Navíc si s nimi můžete ozdobit nudné zdi nebo mít své navštívené destinace vždy na očích. Jak si ale poradit, pokud vám ty kupované připadají neosobní, nelíbí se vám jejich styl anebo nemůžete sehnat zemi, kterou byste chtěli? YouTuberka SeaLemon pro vás má hned tři způsoby, jak si stírací mapu vyrobit doma. Vlastní ozdobu zdi zvládnete snadno – postačí vám jedna návštěva papírnictví a chvilka času.

Neobejdete se bez mapy země nebo oblasti, kterou chcete seškrabovat. Pokud nekoupíte už zalaminovaný kousek, nezapomeňte ji protáhnout laminovačkou nebo přelepit průhlednou páskou – v opačném případě by se snadno mohlo stát, že barvu z povrchu mapy už nedostanete.

Na samotnou stírací vrstvu pak můžete jít třemi způsoby:

1. Pro milovníky klasiky

Jestli nedáte dopustit na tradiční postupy nebo chcete využít netradiční odstín, pak to zkuste s klasickou „akrylovkou“. Akrylovou barvu smícháte s tekutým mýdlem a nanesete na mapu. Po zaschnutí jde vrstva krásně stírat, barva navíc skvěle kryje. Mezi nesporné výhody tohoto způsobu patří prakticky neomezený výběr odstínů.

2. Fixa na whiteboard

Rychlým a levným řešením je fixa, která se používá na whiteboardy (popisovací tabule). Pokud použijete ji, pak si užijete spíše utírání než stírání; mapu ale budete mít vybarvenou během chviličky.

3. Tekutá křída

Kombinaci prvního a druhého způsobu najdete v tekuté křídě. Tyto „fixy“ jsou dostupné ve více odstínech, skvěle kryjí a vybarvování vám nezabere věčnost. Navíc jdou, podobně jako akrylová vrstva, dobře seškrábat a kouzlo stíracích map tak zůstane zachováno.

Celé video můžete shlédnout zde. Na tvorbě vlastní cestovatelské dekorace není vůbec nic těžkého. Pokud se vám ale do akce „stírací mapa“ nechce nebo se bojíte, že by jediným výsledkem byl upatlaný koberec, vždycky můžete koupit již hotovou. Nabídku máme slušnou – než se tedy vydáte do nejbližšího papírnictví, koukněte, zda si některou z nich nezamilujete.

Související zboží: