Home Recenze Recenze na 3D Puzzle – Stavíme Eiffelovu věž

Recenze na 3D Puzzle – Stavíme Eiffelovu věž

140
0

Už nějakou dobu jsou 3D puzzle velmi důležitou a zmiňovanou součástí našeho sortimentu. Revoluce v puzzlích a hlavolamech, skvělá ozdoba, na kterou nemusíte ani použít lepidlo a navíc se jedná o známé stavby a architektonické památky. Abyste si ale dokázali lépe představit, jak to vlastně funguje, jak model budovy postupně vzniká a jak takové 3D puzzle vlastně vypadají, ať už po vybalení z krabice nebo sestavené, přinášíme vám exkluzivní pohled na sestavení Velké 3D Eiffelovky!

První pohledy

 

skladame 3D puzzle Eiffelovou vez 1

 Po otevření krabice nás očekával pohled na jednotlivé dílky skládačky, které byly pečlivě uspořádané do jednotlivých ‚kartonů‘ a jen čekaly, až je někdo dostane ven a začne s nimi tvořit. Vedle nich jsme našli také děsivě vypadající návod, kde je popsáno, jak by měla Eiffelovka růst. Po pečlivém prozkoumání na něm ale nic děsivého ani složitého samozřejmě není, je použit klasický systém čísel, a všechno napovídalo tomu, že skládání puzzlí bude zábavné i zajímavé 🙂

skladame 3D puzzle Eiffelovou vez 2

Jednotlivé kartony vypadaly asi tak, jak můžete vidět na obrázku – směs nesouvisejících částí věže, takže ve chvíli, kdy byla většina součástek vyloupaná, se skládání proměnilo i v detektivní pátrání po čísle 17 🙂 Samotným osvobozením jedné součástky ale práce nekončila, bylo nutné ještě zbavit se přebytečných dílků, většinou výplní mezi konstrukcí věže.

skladame 3D puzzle Eiffelovou vez 3

Po prvním prozkoumání toho, jak to vlastně funguje, jsme se pustili do samotného skládání. První, nejdůležitější a nejsnadnější věcí bylo sestavení samotné podstavy věže, od které se poté bude vše odvíjet. Podstava se skládala ze 2 velkých částí, dolního obvodu, na kterém držela, a jedné zvláštní a záludné součástky, která napomáhala, aby to celé drželo pohromadě, a patřila na spodní stranu. Tolik k úvodu.

Jak se vše skládalo + fotodokumentace růstu věže

Skladame 3D puzzle Eiffelovou vez 4Skládání Eiffelovy věže byla zábava tak na avizované 2 hodiny. Chvílemi se model skládal víceméně sám a bylo to skvělé odreagování, chvílemi by člověk ale řekl, že ty 2 hodiny byly docela těžce vydřené – třeba, když bylo potřeba vyloupat velkou spoustu maličkatých dílků, z nichž snad všechny šly špatně nahmatat. Důležité je ale vytrvat, i když se náhodou něco nedaří, a výsledek, tedy hotová věž, rozhodně stojí za to.

skladame 3D puzzle Eiffelovou vez 5Asi největší eiffelovskou hádanku tvořila věžička, kde je potřeba trošku logiky a 3D myšlení, aby do sebe jednotlivé dílky správně zapadly – návod, ač pečlivý, je pořád poněkud dvojrozměrný, takže představivost využijete určitě. Měli byste se také obrnit trpělivostí, občas stačí špatně zatlačit na jedné straně a můžete některou část stavby sestavovat od začátku. I přes to je ale skládání zábavnou činností, jehož výsledek stojí za to!

Klady:

skladame 3D puzzle Eiffelovou vez 63D puzzle jsou rozhodně kreativní zábavou, při které si potrénujete jemnou motoriku, logiku, představivost, dobré oko, trojrozměrné myšlení, i tu zmíněnou trpělivost. Sama o sobě je ale konstrukce poměrně nenáročná, takže ji zvládnou i mladší děti – pro ty ale rozhodně doporučujeme vybrat některou z menších variant.

skladame 3D puzzle Eiffelovou vez 7

Po složení puzzlí získáte skvělou dekoraci do domu či bytu a vyzkoušíte si, jak těžké je vlastně takovou významnou památku postavit 🙂 Velkou výhodou je také to, že není potřeba nic stříhat, lepit ani jinak upravovat, vystačíte si pouze s rukama – vytlačováním, ohýbáním a secvakáváním jednotlivých částí do sebe.

Zápory:

Zápory mohou být vlastně v jistém smyslu i klady – občas budete potřebovat spoustu nervů a trpělivosti, ale zase si tyto vlastnosti pocvičíte 🙂 Další nevýhodou může být trochu nepořádku, co po složení zbývá – vyloupané menší dílky a samotná kostra kartonů – nejedná se samozřejmě o nic tragického.

skladame 3D puzzle Eiffelovou vez 8

Chcete 3D puzzle pořídit? Zavítejte na Gifťák do sekce 3D puzzle, ze které určitě vyberete!