Home Inspirace Peníze jako dárek? Zabalte je do originální peněženky!

Peníze jako dárek? Zabalte je do originální peněženky!

377
0

Víte, s jakým dárkem se bezpodmínečně trefíte do vkusu, velikosti, stylu i barvy? Správně – s penězi! Jistě ale tušíte i to, že samotné peníze nejsou žádným vrcholem originality, obálky se v dnešní době už dvakrát nenosí a obdarovaný si možná vybaví stovku věcí, které si už tak dlouho chce koupit, ale rozhodně nebude mít pocit, že jste se při výběru dárku předřeli.

Už jste si ty peníze rozmysleli? Možná právě vyrážíte do nejbližšího nákupního centra nebo začínáte brouzdat e-shopy. Pokud ale přece jenom na obálkovém dárku trváte, pak není nic snazšího, než jej originálně zabalit!

Mighty Wallet je kamarád(ka)

Nejlepším přítelem by se vám měla stát peněženka Mighty Wallet. Kromě toho, že darujete peníze originálněji a zajímavěji než v typické bílé obálce, taky obdarovanému zůstane stylová peněženka. Je vám to málo? Pak máte málo informací – peněženka je totiž extrémně odolná, extrémně tenká, ekologická, a vyrobená z recyklovaného materiálu Tyvek – a to už je kombinace, kterou jen tak neuvidíte.

penezenka mighty wallet

Máte trpělivosti na rozdávání?

…A má budoucí obdarovaný smysl pro humor? Pokud jste na obě otázky odpověděli kladně, bez obav se můžete pustit do pěchování peněz do Hlavolamu na peníze. Složitý mechanismus zahrnující zákeřnou kuličku umožní přístup k penězům jen lidem, co si to doopravdy zaslouží.

hlavolam na penize.png

Peníze pro děti?

Peníze nemusí vždycky kazit charakter, jenže… Ne každé dítě, zejména pokud je menší, ocení s nekonečnou trpělivostí dárek, který si musí teprve vydobýt. U hlavolamu je celkem reálné riziko, že zůstane nedoceněný. Pro tyto případy je pak ideální pokladnička, třeba ve formě nedobytného trezoru – nejlépe zpola naplněná. Výhody? Potěšíte dětskou dušičku a s trochou štěstí položíte i základ pro budoucího spořílka. Nevýhody? Připravte si drobné. Hodně drobných.

banner do obchodu.png

Bude svatba!

Vymýšlíte svatební dar a nějak vám došly nápady, případně položky na seznamu od budoucích manželů? Nebojte, máte naše plné pochopení. K  pochopení samozřejmě patří i řešení a to vám nabídneme také! Je až směšně jednoduché: finanční dar, ten totiž při zařizování svatební cesty, líbánek i nové domácnosti potěší takřka vždy. A kam s ním? Třeba do nápaditých dárkových krabiček s motivem ženicha a nevěsty, které si prostě zamilujete.

darkove krabicky zenich a nevesta.png

Pořád to není to, co hledáte?

Pokud vás žádný z nápadů neoslovil, je nasnadě ještě jedna alternativa – vyrobit si peněženku vlastní. Nebojte se, zvládnete to i přesto, že jste z výtvarky dostávali dvojku jen díky slitování učitele a lepidlo je ve vašich rukách vražedným nástrojem 🙂

Jak zabalit peníze jako dárek – po svém? Hned tři nápady na tvorbu své vlastní peněženky nabízí teta Wiki. Bohatě si vystačíte s papírem a nůžkami.

Nepodceňujte ani sílu mincí! Aneb – Co může být zákeřnější, než bonboniéra, jejíž obsah je nahrazen penězi? Zvládnete ji snadno. Stačí pořídit bonboniéru, ideálně tu s balenými bonbony kulatého tvaru, a (tahle část je naše oblíbená :-)) bonbonky z ní sníst. Další postup je podobně jednoduchý – mince rozdělíte do hromádek, zabalíte je do ozdobného papíru nebo folie, „bonbonek“ zavážete mašličkou a vložíte do chlívečků v bonboniéře.

banner do obchodu.png

Blogeři v Americe neustále přichází s novými a novými nápady, jak nám zpestřit život. To se jim daří i s návodem na 100% recyklovanou peněženku z… pomerančového koncentrátu. Jak recyklovat karton od džusu nebo mléka nejlépe popisuje následující obrázek, pro přehlednost ale doplňujeme i popis:

udelej si sam penezenku

Zdroj: Handimania.com

Karton od džusu rozložte, umyjte a osušte. Přiložte na něj šablonu tak, aby horní kruh přesně rámoval hubičku kartonu a šablonu obkreslete. Požadovaný tvar z kartonu vystřihněte nebo vyřežte. Vystřihněte i kruh dole. Na liniích vyznačených čárkovaně vytvořte přehyb/rýhu pomocí pravítka nebo např. nože na máslo. Zmáčkněte tyto linie k sobě, jako byste se pokoušeli vytvořit harmoniku (viz obrázek). Poté už stačí peněženku pouze zavřít – přeložte horní část přes „tělo“ tak, aby byl vystřihnutý kruh nasazený na hubičce a našroubujte víčko.

Podařila se vám vlastní peněženka? Nebo jste s námi konečně našli inspiraci? Sdílejte ji s přáteli na sociálních sítích!

banner do obchodu vice darku

Související zboží:

penezenka mighty wallet tyvek.png pokladnicka kovovy trezor darkove krabicky zenich a nevesta