Home Dárky podle zájmů Objevte naše vychytávky pro zapálené čtenáře

Objevte naše vychytávky pro zapálené čtenáře

196
0

Vybíráte-li dárek nějakému vášnivému čtenáři, může se vám po několika návštěvách knihkupectví docela dobře stát, že zůstanete bezradní a hledající (odbornou) pomoc. Mezi regály plnými knížek, knížek a zase jenom knížek, se totiž může docela dobře ztratit i člověk, který má jistý literární přehled.

Řešení je ale až překvapivě jednoduché: nesnažte se za každou cenu koupit knížku! Existuje spousta skvělých a nápaditých vychytávek pro každého knihomola, které vyberete snadno a rychle. Jak na to?

1. Charakterizujte svého knihomola

Jaký je jeho knižní zlozvyk? Má knížek plný pokoj, nebo snad čte potmě? Najděte problém a vzápětí naleznete řešení!

neviditelna polickaZkuste překvapit nenapravitelného závisláka, který nakupuje další a další knihy, ačkoli už tak pětkrát přesáhl limit volného prostoru, a nepořizujte mu ani knihu, ani očekávanou poukázku do knihkupectví, pořiďte mu víc místa! Neviditelné poličky na knihy vypadají jako takový malý zázrak, jedná se ale o vychytávku a bytový doplněk v jednom.

Pro každého, komu dělá problém večer knížku zavřít, i když se jeho lampička už stává nežádoucím rušením, je určená Lampička na knížku. Stačí ji praktickým skřipcem přichytit na knížku, a pak už si jen užívat osvětlení čtené stránky, nikoli pokoje a okolních spáčů 🙂

lampicka na knizku s klipem_2 lampicka na knizku s klipem

Lampička na knížku s klipem

2. Držák na knihu nic nezkazí. Nikdy. Nikomu.

Hledáte-li nějakou pěknou a efektivní věc, kterou byste dodali ke správnému knihomolskému dárku, ideální volbou je zcela určitě držák na knížku. U nás navíc najdete hned několik variant a jedna je stylovější než druhá: Bookchair je takové knižní plážové lehátko, které se dá využít nejen ke čtení jako takovému, ale i ke čtení třeba při pečení nebo pletení, kompatibilní i se čtečkou 🙂 Brouk z nerezové oceli je zase použitelný nejen jako pomůcka, ale také jako dekorace, koukající zpoza nějaké pěkné obálky… Navíc je dostupný hned ve třech barevných variantách, klasické stříbrné a zlaté a netradiční růžové!

drzak_na_knizku_brouk

3. Přidejte záložku… záložek není nikdy moc!

zalozka do knihy ruceZáložek najdete na našem e-shopu opravdu velkou spoustu, do článku jsme tedy vybrali jen ty nejzajímavější. Zde je přehled:Hlídač na knihu, tak by se daly nazvat tyto zvířecí záložky. Kromě pejska nebo růžové sovy najdete i kočku s očima, které dokazují, že tuhle knihu nikdo neukradne… dokud k tomu bude mít ona co říct.Vtipným doplňkem je pak ručička, zdvořile mávající na kolemjdoucí. U podobné záložky si můžete být stoprocentně jisti, že ji nikdo jiný nemá! Dostupná je hned ve čtyřech barevných variantách – teď už jen vybrat tu nejšílenější.Krom toho, že jsou záložky jakýmsi knihomolím módním doplňkem, se často stávají také ďábelským vynálezem, který člověk věčně ztrácí… aby jich nakonec našel alespoň pět na dně jedné tašky. Nebo zapomenuté v již přečtených knížkách. Něco takového se ale se Záložkou s magnetem stát prostě nemůže. Stačí vložit na místo právě rozečtené stránky gumový provázek a na obale knihy zacvaknout magnetické zvířátko, a – voilá! Záložka s majitelem určitě zůstane až do dalšího otevření knížky.

Zalozka do knizky kocka zalozka do knizky s magnetem kocka
Držák na knížku – kočka Magnetická záložka do knížky – kočka

4. Důležitá rada na závěr

Pokud jste náhodou neodolali a přece jen knihomolovi pořídili knížku, pamatujte… darují se zásadně se záložkou do sbírky navíc! Spoustu dalších knihomolích i jiných vychytávek najdete… kde jinde, než na Gifťáku!