Home Inspirace Není čas ztrácet čas! Jaké hodiny vybrat jako dárek

Není čas ztrácet čas! Jaké hodiny vybrat jako dárek

70
0

Hláška „není čas ztrácet čas“ je možná k smíchu, když ji slyšíte poprvé, ale platí neomylně. Třeba při vybírání dárků. Narozeniny, Vánoce, promoce a významné události se blíží pomocí kroků přímo mílových a rozhodně nebudou čekat, než se rozhoupete.

Ale neztratí se ani v běžném životě. Když se nad tím zamyslíte, tak člověk, který žije hektickým životem a věčně nestíhá, nakonec kvůli ušetřeným dvou minutkám doma nabere klidně i půlhodinové zpoždění, a to s každým dnem narůstá a narůstá, jako nesplacené účty. A ve výsledku je efektivita a produktivita na nule.

První krok ke zbavení se tohoto zlozvyku je až vtipně snadný: stačí si koupit hodiny. Sáhněte si do svědomí, nebo nenápadně obhlédněte byt nejbližšího nestíhače a prokrastinátora – kolik místností je vybaveno hodinami? A co takový budík? „Na mobilu stačí“?

Hodiny filmova klapkaNež ale zaplujete do nejbližšího obchodu s domácími potřebami a vyberete bílé plastové s černými ručičkami, tedy tu nejnudnější možnou kombinaci, přemýšlejte. Budete se vy sami na takové hodiny rádi dívat? A pokud jimi chcete obdarovat – hodiny už tak nejsou zrovna typický dárek – myslíte, že skončí někde jinde, než na dně skříně?

Ne! Na hodiny se musí podstatně originálněji. Každé hodiny, které si pustíte do domu, by měly splňovat následující kritéria: originalitu, osobitost a rozluštitelnost. To znamená – měly by mít buď číselník, nebo rozumný tvar. Rozhodně by neměly vypadat jako nouzová možnost z elektra z vedlejší ulice.

Chcete příklad? Dobře, tady je. Nejpraktičtější hodiny na světě, to jsou stylovky „Filmová klapka“! Kromě toho, že špičkově plní svoji funkci – měří čas – se také hodí do každého interiéru a hlavně: na hodinovou klapku se dá psát (křídou), stejně jako na pravou. Pokud trošku pokulháváte v orientaci, můžete si na ni dopsat čísla, v opačném případě se bude hodit na „to do“ seznamy.

hodiny se zviratkyMilovníci zvířátek a ti, co svými bytovými doplňky rádi způsobují infarkt nebohým návštěvám, jistě ocení hodiny se zvuky zvířat. Pomocí nich budete naprosto neomylně vědět, kolikátá bije – zda je to ranní ptáče, či spíše kokrhající kohout, mňoukání domestifikovaného tygra po osmé nebo prasátko, svolávající k obědu v poledne. S takovou vychytávkou už nikdy nepřijdete pozdě.

 

Pro speciální druh lidí – chronické zaspávače – máme samozřejmě také něco na skladě. Jedná se o budík se (zvukovým) motivem startujícího auta. Kdo by si nepřál, aby jej každé ráno budilo jeho nastartované Porsche 911, které čeká jen a jen na to, až bude moct vyrazit na pořádnou jízdu? Opravdové Porsche vám sice do garáže nevykouzlíme, autentický zvuk startujícího motoru ano. Věřte nám – rychleji jste z postele ještě nevylétli 🙂

budik startujici auto

Budík se zvukem startujícího auta

Spoustu dalších budíků, časoměřičů a hodin najdete v naší kategorii Netradiční budíky a hodiny – kategorii pro každého, kdo prostě a jednoduše nechce ztrácet čas.