Home Dárky podle zájmů Kdo šetří, má za tři – darujte originální pokladničku

Kdo šetří, má za tři – darujte originální pokladničku

95
0

„Kdo šetří, má za tři.“ Tak zní známé pořekadlo – a rozhodně na něm bude něco pravdy. Šetřit se zkrátka vyplatí a i zdánlivá drobnost, jakou je házení kovových mincí do prasátka se může vyplatit v podobě úžasné letní dovolené či nového telefonu.

Šetřit? A do čeho?

Základní rada pro efektivní šetření je: odhazujte korunky někam, kde na ně snadno nemůžete. U vyšších částek, kterými šetříte na důchod či byteček v centru města je nutné myslet i na zhodnocení, u krátkodobého šetření na počítač, auto či dovolenou vám nejlépe poslouží některá z pokladniček, třeba obligátní prasátko.

Jenže s klasickým prasátkem se může pojit spousta problémů. Typicky jde o to, že nevíte, kolik zdrojů se v jeho bříšku ukrývá a občas tak rozbijete kulatého pomocníka úplně zbytečně. Možná také nemáte nejlepší paměť na data, takže si vůbec nevzpomenete, kdy že jste to začali šetřit. A při delším šetření či spoření na více věcí není nic zvláštního na tom, když vám vypadne, na co peníze vlastně odkládáte.

Popisovací prasátko vyřeší vaše problémy

Řešení je naštěstí jednoduché a univerzální, takže bude vyhovovat dětem i dospělým: porcelánové popisovací prasátko. Pokladnička je vyvedena v černé barvě a na jejím povrchu se nachází „tabulový nátěr“, tedy vrstva, na kterou jde psát křídou – a snadno pak nápis umýt či utřít.

Nedokážete si představit, k čemu tuto praktickou funkci můžete využít? Praktikům poslouží pro orientační přehled, kolik mají naspořeno, chronickým zapomínačům či lidem, co neudrží korunu, zase k připomenutí jejich cílů. V rámci domácnosti ale můžete popiskem také odlišit prasátka jednotlivých členů rodiny nebo využít tabulový povrch k milému vzkazu. A v neposlední řadě uděláme radost i milovníkům seznamů: svůj šetřicí plán můžete umístit přímo na prasátko.

Prasátková pokladnička zaručeně nadchne velké i malé – už jen proto, že jsme pro vás naskladnili hned dvě její varianty. Menší pro drobné šetření a velkou, která umožní soustředit se na pořádně vysoké cíle. Tvoří tak ideální dárek pro každého v jakékoli věkové kategorii. Radost navíc můžete znásobit umístěním základního vkladu.

Nastínili jsme některé z kreativních využití této rozkošné pokladničky, věříme ale, že existují ještě další. Napadlo vás něco lepšího? Sdílejte svůj nápad přátelům na sociálních sítích!

Související zboží: