Home Dárky podle věku Jak vyrobit dárek pro maminku

Jak vyrobit dárek pro maminku

0
Jak vyrobit dárek pro maminku

S dárky je to vždy složité. Častokrát vymýšlíme, jak svoje blízké obdarovat. Pokud se jednalo o moji maminku, vždy ji udělaly velkou radost květiny. S kytkami u žen určitě vždy muži uspěli. Jenže mělo to malý háček – jako student jsem měl často hluboko do kapsy a taková hezká kytice dnes nestojí málo, že?  Říká se, že nejhezčí dárek je dárek od srdce, ale také to, že nejhezčí dárek je vlastnoručně udělaný dárek. Dnes vám proto ukážu, jak si můžete sami doma vyrobit hezký dárek a nebude Vás to stát kromě trochy úsilí skoro žádné peníze. Ukážeme si totiž, jak vyrobit Origami kytku – Tulipán.

Origami

Origami tulipán je můj nejoblíbenější. Je totiž velmi jednoduchý a přitom vypadá velmi dobře. Nejlépe navíc vypadá v kombinaci s dalšími tulipány nebo kytkami. Kolik si jich vyrobíte, bude už jen a jen na Vás. 🙂

Co budeme potřebovat:

– Barevný papír (běžně k dostání v každém papírnictví), nebo barevnou tiskárnu

– Nůžky

– Trošku trpělivosti

Pustíme se do toho

Pro svoji ukázku použiji jednu z šablon, které jsem pro sebe vyrobil ještě hodně dávno. Šablony si můžete stáhnout zde. Jsou tři a můžete z nich složit hezkou kytičku. Je potřeba je jen vytisknout a vystřihnout.

Tulipan_1 Tulipan_2 Tulipan_3

Předtím, než použijete barevný papír, Vám doporučuji vyzkoušet si skládání nanečisto použitím kancelářského papíru, nejlépe už nějakého použitého. Zjistíte tak i to, jak se papír formuje, a můžete si tak namalovat vlastní šablonu.

 1 vykres
1. Z papíru si vyřízneme čtverec. Začneme barevnou stranou nahoře. Přeložíme na půl a potom ještě jednou na půl – podle obrázku a otevřeme. 2. Otočíme papír a přeložíme po diagonálách v obou směrech. Dobře pomačkáme a znova otevřeme.
 1 vykres
3. Držením bodů podle obrázku vymodelujeme trojúhelník, barevnou stranou ven.
1 vykres
4. Přiložíme přední dolní rohy k vrcholu, toto zopakujeme i na druhé straně.
1 vykres
5. Otočíme přední část doleva, jako když otáčíme stránky v knize. Toto opět zopakujeme i na druhé straně.
1 vykres
6. Boční strany vsuneme do sebe, co nejvíc to jde.
1 vykres
7. Při uhlazování je potřeba dát pozor, aby strany A a B byly stejně velké. 8. Kroky 6 a 7 zopakujeme i na druhé straně.
1 vykres
9. Teď budeme do tulipánu zespodu foukat, aby se vytvořilo poupě. Fouknutím tulipán nafoukneme. 10. Poslední krok je ohnutí lístků a máme hotovo.

Výsledek

Pokud použijete jedné z šablon, které jsem vám dal k dispozici, Váš tulipán by teď měl vypadat nějak takto:

origami tulipan 2

Stonek

Neméně důležitou částí kytky je stonek. V následujícím návodu si ukážeme, jak si poskládat stonek.

Pokud jste si při tvorbě květu tiskli šablonu, můžete si stáhnout šablonu i pro stonek, ať to máte kompletní: Stonek.png

8 real_

1. Začneme čtvercem s bílou stranou navrchu, složíme na půl a otevřeme. 2. Přeložíme dva protilehlé rohy a přiložíme je k záhybu uprostřed. 3. Nově vzniklé vnější rohy opět přiložíme k záhybu uprostřed.

8 real_

4. Opět přiložte vnější rohy k záhybu uprostřed. 5. Model otočíme a přiložíme spodní roh k horní (přeložíme vertikálně). 6. Přeložíme napůl (horizontálně).

8 real_

7. Ohneme vepředu i vzadu podle obrázku, vytvarujeme list a tím se i zpevní samotný model. 9. Stonek máme hotový. Stačí už jen vložit květ.

Výsledek

origami tulipan.png

Další alternativy?

Nemáte-li origami–sebevědomí na stvoření nádherného tulipánu, nebo vás na skládání z papíru nikdy moc neužilo, máme pro vás ještě snazší možnost: vyrobte originální prasátkovou pokladničku! Pokud se vám kreativita a výtvarný talent vyhnuly obloukem, stačí prasátko s láskou pokrýt růžovou a udělat očička, nebo mu kolem tělíčka obtočit přáníčko; pokud si ale s dárkem raději vyhrajete, vaše možnost jsou téměř nekonečné, od kreativních malůvek přes ozdobné samolepky nebo techniku decoupage!

namaluj-si-pokladnicku-prasatko

A pokud máte sourozence nebo třeba vlastní děti, můžete je přizvat a ještě si u vytváření dárku užijete spoustu legrace!

Líbil se vám článek? Rádi byste dostávali podobné návody častěji? Napište nám, pošlete nám také fotky vašich tulipánů a prasátek a my ty nejhezčí odměníme hezkým dárkem :-). Nezapomeňte také sdílet článek s vašimi přáteli na sociálních sítích.

banner do obchodu_zeny

Související zboží:

hudebni-hrnek-1 kouzelna-svicka-srdce-1 krajec-dortu