Inspirace

Published on August 8th, 2014 | by Giftak.cz

0

Jak vybrat dárek k padesátinám

Slaví-li někdo z blízkých lidí kolem nás životní jubileum, je s dárkem vždycky svízel. Nejen s jejich výběrem, ale také hodnotou, počtem, zabalením… Nepsanou tradicí jsou dárky veselé a divoké k osmnáctinám a dvacetinám, praktické k třicetinám a čtyřicetinám a převážně jedlé k šedesátinám a všem dalším. S padesátými narozeninami však bývá problém, a to už jen proto, že je většinou slaví jeden z rodičů, a rodiče si dárků od potomstva za ta léta užili až dost.

Jak tedy vybrat ten nejlepší dárek k padesátým narozeninám? Přinášíme vám, krok za krokem, cestu právě k tomu vašemu nejlepšímu výběru.

Vybírejte dostatečně včas

Vždy si nechte nějakou časovou rezervu. Ať už kvůli pozdní době dodání českých e-shopů (Kdy zboží po objednání dostanu?) , nebo kvůli dostatečnému prozkoumání zájmů a životního stylu obdarovaného. I když si můžete říct, že třeba rodičovský dům jste viděli tisíckrát, zkuste se při příští návštěvě zaměřit na maličkosti – viditelné koníčky, sbírku určitých věcí nebo co je zrovna nejpotřebnější.

Ujasněte si počet dárků

Je potřeba se zaměřit na body jako jak moc budoucí obdarovaný slaví narozeniny, kolik dárků přibližně dostává k ne-kulatinám a také kolik jste ochotni utratit za jeden dárek (a kolik celkově). Ušetří to pozdější zklamání při objevení sice perfektního, ale přespříliš drahého dárku; jediný spotřebič je totiž jako dárek poněkud suchý.

Ode všeho trochu

Je škoda zůstávat při obdarovávání jen u nějaké té praktické věci, dárku týkajícího se koníčku nebo něčeho originálního a nápaditého; pořiďte všechno a ještě něco navíc! U dárků praktických pátrejte v kamenných obchodech, zato při výběru maličkostí a neokoukaných věcí můžete projít třeba náš e-shop se spoustou netradičního zboží.

Tipy na konkrétní dárky

Pokud je zrovna ten váš oslavenec (nebo spíše oslavenkyně) buď vášnivý zahradník, nebo člověk s vytříbeným vkusem, zcela určitě mu udělá radost Rostoucí krystal – malý krystal, který si sami vypěstujete. S malým světýlkem a dekorativní skleněnou dozou ozdobíte zároveň pracovní stůl či domov. Sada horkých lávových kamenů udělá radost těm, kterým s přibývajícím věkem přibývají i zdravotní potíže. Pomáhá nejen při revmatických a artritických bolestech, ale i při bolestech svalů nebo uvolňování napětí. Každý milovník piva, ať už je to strýček, tatínek, nebo někdo jiný, bezpochyby ocení jako vtipný a zároveň praktický dárek – 12° ležák pod hlavu. Společně s ním mu můžete darovat pivní helmu a pořádný soudek, tentokrát ale naplněný pivem a můžete si být jisti, že uděláte radost 🙂

Jsou lidé, co s věkem stále víc a víc propadají luštění křížovek a jiným hlavolamům. Zabavte je na několik dlouhých (nejen zimních) odpolední a večerů s geniální Sudoku kostkou, křížencem sudoku a klasické Rubikovy kostky. Jediné nervy nezůstanou nenapjaté, o to větší radost však bude z úspěšně vyluštěného rébusu.

Závěrem

Ať už vás zaujal některý z našich tipů, nebo jste se nadšeně vrhli na hledání vlastního perfektního dárku, doufáme, že vám tento článek pomohl. Mějte však na paměti, že radost uděláte malými i velkými dárky, jen když budou vybrané od srdce – třeba ze sortimentu giftak.cz.

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑