Home Dárky podle věku Hledáte levné a hezké dárky pro babičky a dědečky? Poradíme, jak na...

Hledáte levné a hezké dárky pro babičky a dědečky? Poradíme, jak na to

51
0

Obdarovat prarodiče nebývá zrovna jednoduchý úkol. Co potřebují, už většinou dávno mají, bonboniéry a lihoviny nemusí prospívat jejich zdraví a dávat jim každý rok nové papuče není zrovna originální. Proto jsme pro vás připravili jednoduchý návod, jak pro ně v pěti krocích najít zajímavé, hezké a praktické dárky, které pořídíte za pár korun.

1. Průzkum terénu

V ideálním případě máte na hledání dárku pro prarodiče dost času. Nejbližší návštěva babičky a dědečka je proto jako stvořená, abyste se trochu porozhlédli a zjistili, co by se jim mohlo hodit. Že je solnička na stole potlučená a pepřenka rovnou naprasklá? Dva krásní porcelánoví holoubci se stanou obdivovanou okrasou kuchyně. A nebo vás rozčiluje, že si prarodiče pořád schovávají klíč od domu nebo chaty tam, kam by se zloděj stoprocentně podíval nejdříve? Pořiďte jim falešný kámen na klíč vybavený tajnou schránkou, který je k nerozeznání od opravdového kamene.

 2. Porada s příbuznými

Pokud to máte k babičce a dědečkovi daleko, zkuste se vyptat svých rodičů nebo dalších příbuzných, jestli neví, co by prarodičům mohlo udělat radost. Třeba se dozvíte, že si stěžují na komáry, kteří jim kazí večerní posezení na zahradě a ještě jim celou noc bzučí v ložnici. V takovém případě je elektrická plácačka na hmyz, po jejímž zásahu navíc na zdech nezůstanou žádné nevzhledné fleky, ideálním pomocníkem. Neustálé zakopávání o šňůru nabíječky zase ukončí stylový držák pro nabíjení telefonu.

elektricka placacka na mouchy

 3. Zaostřeno na koníčky

V případě, že vám nemá kdo poradit, zkuste zapřemýšlet, co vaše prarodiče baví. Vášnivé houbaře určitě potěší houbařský set, který kromě nože se štětečkem na čištění úlovků a slušivého kloboučku obsahuje také šikovný skládací košík a tašku, v nichž se houby nezapaří. Pokud babička a dědeček nedají dopustit na své milované čtyřnohé společníky, mohly by se jim líbit veselé propisky ve tvaru psa a nebo kočky, které díky jejich jásavým barvám snadno najdou, kdykoliv je budou potřebovat.

houbarsky set

 4. Sázka na klasiku

Pokud stále nevíte, jaký dárek vybrat, inspirujte se stálicemi, které nezklamou. Masér hlavy dokáže navodit blahé pocity už za pár sekund. Je totiž konstruovaný tak, aby příjemně stimuloval nervová zakončení na temenu hlavy, spáncích a krku. LED lampička na knížku je báječným společníkem pro všechny, kdo léčí nespavost čtením, ale nechtějí přitom rušit své okolí. Díky klipu se dá připnout i na oblečení, což se hodí při výpadku elektřiny i výpravě na půdu.

 5. Hlavně neotřele

Nápad na pěkný dárek pro prarodiče ani po tom všem uvažování stále nepřichází? Tak proč nezkusit něco z úplně jiného soudku? Papriky a rajčata pěstuje kdekdo. Ale kdo si troufne třeba na kávu nebo dokonce eukalyptus, který blahodárně působí na dýchací cesty zejména při kašli a nachlazení? Jejich pěstování zvládne se sadou Grow me i naprostý zahrádkářský amatér. No a pokud se babička a dědeček rádi blýsknou před sousedy, pořiďte jim do bazénu třeba žraloka. Samozřejmě ne živého, ale natahovacího. Přes zimu jim bude rád dělat společnosti i doma ve vaně.

vypestuj si vlastni kavu

Sady pro pěstování vlastní kávy

Líbily se vám naše tipy? Sdílejte článek se svými přáteli!

Další inspiraci na neokoukané dárky nejen pro babičky a dědečky najdete na e-shopu Gifťák.cz.