Recenze

Published on February 20th, 2015 | by Giftak.cz

0

Exklusivní recenze: Ultratenká peněženka Mighty Wallet

První, co vás překvapí, je její váha – neuvěřitelných 17 gramů. A pak ten příjemný pocit, když se jí dotýkáte. Je tak příjemně hebká… Seznamte se s ultratenkou ekologickou peněženkou Mighty Wallet, která po Americe dobývá také Evropu. V této recenzi se jí podrobně podíváme nejen do útrob. Jedním z jejích mnoha plus jsou totiž nápadité potisky.

Zrod designové lahůdky

Otcem této revoluční novinky v oblasti peněženek je americký umělec Terrence Kelleman. Svou první Mighty Wallet vytvořil z unikátní tkaniny Tyvek®  v roce 2005. Tento nesmírně odolný materiál ze směsi plastu a recyklovaného papíru se používá ve stavebnictví jako izolace proti pronikání vody. Miliony navzájem propletených mikrovláken zaručují nízkou hmotnost, stálobarevnost i odolnost proti roztržení a nasáknutí.

Testování v terénu

Na první pohled se nechce věřit, že by se do takového „psaníčka“ vešly nejen bankovky, ale i kreditní karty a vizitky, na které má každá Mighty Wallet zvláštní přihrádky – což je velmi dobře vidět v tomto videu. Takže jsem vzala svou koženou peněženku (pěkná, ale zabírá půlku kabelky) a vyndala z ní všechny bankovky a hlavně sbírku všemožných dokladů a zákaznických karet. K mému překvapení tohle všechno Mighty Wallet spořádala naprosto s přehledem a ani moc nepřibrala. Zvláště karty jdou do dvou vnitřních přihrádek vkládat velmi snadno.

Důvěřuj, ale prověřuj – další test se konal u dřezu, kde jsem na peněženku nakapala vodu a dala jí chvilku na vykonání díla zkázy. Jenže žádná zkáza se nekonala, kapky z Mighty Wallet prostě stekly. Nezbývalo, než vzít svou novou kamarádku na výlet do města. I tady obstála na výbornou. V zadní kapse kalhot nebyla vůbec cítit, v kabelce se pohodlně vešla i do malé přihrádky a bankovky se z ní při placení vyndávaly opravdu snadno.

 penezenka mighty wallet orion

Peněženka Migty Wallet  – Orion

Pozor na padělky

Pokud zapátráte na Youtube, zjistíte, že Mighty Wallet je hlavní hrdinkou mnoha videí. Oblíbeným tématem je zejména „jak vypadá po x měsících každodenního používání“. K mání jsou dokonce i návody, jak si ji vyrobit z obyčejných novin. Takový šustící výtvor ale v testu s vodou nemá žádnou šanci. Obyčejný papír navíc nikdy nemůže dohnat ohromující pevnost originální tkaniny.

Zaostřeno na potisk

A teď to nejlepší. Mighty Wallet se vyrábí v mnoha neokoukaných designech. Dojem udělá třeba verze s fascinujícím potiskem mlhoviny Orion. Fandové žluté rodinky Simpsonových si mohou dokonce vybrat z více variant. Na první pohled zaujme také potisk Diamont plate zdařile imitující kov. Mighty Wallet ale můžete mít i v provedení staré peněženky, dopisu nebo notového záznamu. Potisk je navíc i uvnitř peněženky, a to často ještě lepší než zvenku.

penezenka mighty wallet mapa penezenka mighty wallet dolary
Mighty Wallet – Mapa Mighty Wallet – Dollar

Naše hodnocení peněženky Mighty Wallet

Klady

–          Neváží skoro nic

–          Nečekaně velký objem (bankovky, vizitky, kreditní a další karty)

–          Výběr z mnoha úžasných designů

–          Neuvěřitelně odolný materiál, který vydrží léta používání

–          Ekologický výrobek z recyklované suroviny

–          Přizpůsobí se potřebám nositele, ideální na cestování, večírky a sportování

Zápory

–          Pokud máte kalhoty, které pouští barvu, raději volte tmavší provedení

–          Kovové mince se do Mighty wallet také dají nasypat, ale není to optimální

–          Nezaměnit s nekvalitními padělky (ale to není problém originálu J)

Parametry

Rozměry otevřené peněženky – délka 203,2 mm, výška. 82,6 mm, šířka 3,17 mm

Hmotnost – 17g

Vyrobena z materiálu Tyvek®, který na dotek připomíná papír, ale jedná se o velmi odolnou tkaninu ze směsi plastu a recyklovaného papíru.

Líbí se vám peněženky Mighty Wallet? Sdílejte recenzi i se svými přáteli na sociálních sítích.

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑