Home Dárky podle zájmů Bezdotykový ovladač Myo armband – pro lenochy a nadšence do gadgetů

Bezdotykový ovladač Myo armband – pro lenochy a nadšence do gadgetů

59
0

A je to tady! Bezdotyková novinka, která ovládá zahraničí, pomalu přichází také do Česka. Ze zahraničí k nám putuje bezdotykový ovladač, ve skutečnosti se však jedná o náramek, který si jednoduše uživatel nasadí na ruku, propojí ho s kompatibilním zařízením a věci kolem něj ho začnou poslouchat bez jediného dotyku – jen pomocí gest ruky.

Náramek je založen na tom, že dokonale mapuje činnost lidských pohybů za pomoci kopírování pohybů svalů, včetně gest rukou a pohybů paže, které přenáší do zvoleného zařízení. V praxi to znamená, že při prezentaci není nutné používat ruční posunování jednotlivých slidů a veškeré dění na obrazovce před mluvčím je ovládnuto pouze pohybem jedné paže. Je libo text nebo obrázek přiblížit či oddálit, text posunout, přeskočit či zvětšit a vše s nadpřirozenou lehkostí a elegancí? Tento náramek byl navržen tak, aby se lidé těmito maličkostmi nemuseli složitě zatěžovat a mohli se věnovat jenom tomu, co je v dané chvíli potřeba řešit.

Další předností gadgetu je, že díky tomuto ovladači ve tvaru náramku je možné ovládat hry, hudbu a aplikace bez jediného doteku. Tato funkce se hodí zejména ke sportu nebo k ovládaní věcí, kdy si potřebujete zachovat své ruce prázdné. Jedním mávnutím a lusknutím prstů hraje hudba, několika málo pohyby je spuštěna počítačová hra a kdokoliv, kdo má náramek se rázem stává její součástí. Také je možné kdykoliv během vaření video recept přerušit, a to i mastnou rukou od připravovaného masa. Možnosti využití jsou skutečně velké.

Náramek je však oblíbený zejména pro získání lepšího zážitku z her zprostředkujících virtuální realitu, k ovládnutí počítačových her a dalších obdobných zařízení.

Balení obsahuje bezdotykový ovladač, standardní mikro-USB kabel, Bluetooth adaptér pro Mac a Windows PC a dimenzovací klip. Výrobek je vhodný pro uživatele starší 12-ti let a je dodáván v jedné velikosti, která se přizpůsobí všem velikostem paže. Systém je schopen pracovat se zařízeními jako Mac, Windows, iOS a Android a to prostřednictvím bezdrátového připojení.

Prvotním nápadem vývojářů této nevšední věcičky bylo propojení reálného a digitálního světa a vytvoření nositelné a všudypřítomné komunikace mezi realitou a digitálním rozhraním. Přístroj se tak může uplatnit jako určitá nutnost a potřeba dnešní doby, zároveň se však jedná o hračičku, která může zabavit velké množství zvědavců.

Teď už víme, co je nového ve světě a na co se také brzy můžeme těšit. Zahraniční rubrika vždy přinese něco nového, neokoukaného a rozhodně originálního.

Sdílení na Facebooku a jiných sociální sítích se s touto novinkou rozhodně nevyhnete. Nebudou koukat jenom babičky, ale i rodičové a vy, až zjistíte, že notebook nebo tablet můžete ovládat bez dotyků, fotkami dokážete listovat jednu za druhou, a to všechno pouze mávnutím ruky. Ačkoliv to vypadá jako scénka ze sci-fi filmu nebo komiksu, je to skutečnost.

Související zboží:

rukavice pro smartphony.png smartphone projektor.png nafukovaci lilo.png

A na závěr i povedená recenze: