Home Novinky 3D Puzzle velký přehled: Díl 2 – 3D Puzzle pro pokročilé

3D Puzzle velký přehled: Díl 2 – 3D Puzzle pro pokročilé

79
0

V předchozím článku jsme se podívali blíže na jednodušší modely 3D puzzle kterými můžete začít. Pokud už máte za sebou úspěšné začátky, případně už jste i v obyčejných puzzlích a skládačkách o něco pokročilejší, bez obav se můžete pustit do složitějších skládaček. Jaké to jsou?

 POKROČILÝ: level 1

3D puzzle Socha Svobody level 3Symbol Ameriky, americké svobody a naděje pro imigranty, to je Socha Svobody. Je poměrně malá, pouhých 23 centimetrů, ale zato vám její složení zabere až dvě hodiny! Se svými téměř čtyřiceti dílky se však ještě stále řadí po bok těch jednodušších.

Rusko zde ještě zmíněno nebylo, ale rozhodně jsme neopominuli ani jeho úžasnou architekturu. Chrám Vasila Blaženého je typicky ruský – barevný, se špičatými kupolemi a v honosném stylu. Neméně honosná dekorace může zdobit i váš byt. Se 46 dílky se hravě vypořádáte do 2 hodin 🙂

3D puzzle Chram Vasila Blazeneho level 3

Tokijská věž napohled připomíná klasický vysílač, který najdete docela běžně i u nás a také obsahuje televizní anténu, ve skutečnosti je to ale významná japonská památka, postavená na motivy již zmíněné Eiffelovy věže, jen v podstatně šílenější barevné kombinaci 🙂 S obtížností je na tom podobně jako Vasilův chrám, ovšem připravte se na model o výšce 62 cm.

POKROČILÝ: level 2

3d puzzle velka cinska zed

U Asijské kultury můžeme ještě chvíli zůstat – kdo by neznal slavnou Velkou čínskou zeď, původně postavenou jako obranu před mongolskými nájezdy a také zčásti jako takový alarm – pokud se na jednotlivých stanovištích hlídek rozsvítily ohně, bylo jasné, že je zle. Takovou malou obranu, třeba před nájezdem mravenců 🙂 můžete i vy umístit někam do bytu, jen budete potřebovat asi 50 cm místa. S 55 dílky si ti šikovnější poradí už za dvě hodiny.

3D puzzle opera v sydney

O Opeře v Sydney už toho zaznělo docela hodně, takže k její větší variantě stačí napsat to, že je široká téměř 40 centimetrů, obsahuje 58 dílků a čas na ni je 150 minut. A samozřejmě – složená vypadá nádherně!

Oficiální sídlo amerického prezidenta, Bílý dům, si rovněž můžete postavit do obýváku dokonce i s americkou vlajkou na střeše, a samozřejmě je jak živý, i když tak trochu v kapesní velikosti 🙂 Co do počtu dílků, začíná trošku přituhovat, je jich totiž 64.

3D puzzle bily dum

POKROČILÝ: level 3

Pokud jste připraveni na pořádnou výzvu, určitě vyberte puzzle z této sekce – začíná tu totiž poněkud přituhovat, ať už podle počtu dílků, nebo náročnosti, popřípadě velikost staveb. Nevěříte…?

 3D puzzle Eiffelova vez level 3

I když Pařížanům se původně Eiffelova věž, jako podivná hromada kovu, zrovna moc nelíbila, vy si tento model určitě zamilujete! Dílků má celkem 66, což je číslo stejně ďábelské, jako konstrukce této věže – už jste někdy stavěli rozhlednu? Výsledek ale za ty obětované 2 hodiny času určitě stojí! Jen pozor na její výšku – téměř 80 cm – je doslova monumentální.

Taj Mahal 3D puzzle

Taj Mahal je v reálném světě neskutečně architektonicky zajímavá budova. Mramor získává barvu podle toho, v jaké intenzitě a v jakém směru na něj dopadnou sluneční paprsky, a celá budova působí dojmem, jako by se vznášela. Naše 3D puzzle sice takové zázraky neumějí, ale sestavení 87 dílků do tohoto pomníku bude zcela jistě také zajímavá. Navíc i model má jednu zvláštnost: všechny tři jeho rozměry mají stejnou hodnotu, 28.4 cm.

Pokud patříte mezi milovníky Francie, ale Eiffelova věž vám přece jenom přijde poněkud ohraná, můžete si postavit model gotické katedrály Notre Dame, kterou si spisovatel Victor Hugo zamiloval tak, že jí věnoval samostatnou knihu. Nádherný Chrám Matky Boží má celkem 90 dílků a zvládnete jej rovněž do dvou hodin.

 3D puzzle notre dame

Tím nám končí druhý díl věnován přehledu 3D Puzzle. Ještě se ale můžete těšit na ten třetí, nejzajímavější, kde se podíváme blíže na ty složité kousky ;). Kompletní katalog 3D Puzzle kde najdete jak složitější tak jednodušší modely prohlížejte na webu giftak.cz.  No a pokud Vás zajímá jak jsme stavěli velkou Eiffelovu věž, určitě si nenechte ujít článek: Stavíme Eiffelovu věž