Home Novinky 3D Puzzle velký přehled: Díl 1 – 3D Puzzle pro začátečníky

3D Puzzle velký přehled: Díl 1 – 3D Puzzle pro začátečníky

173
0

Chcete někomu darovat trojrozměrný model některé z proslulých architektonických památek, který si však obdarovaný musí nejprve složit – tedy naše 3D puzzle? Přenášíme vám velký přehled všech 3D puzzlí i s náročností a počtem dílků pro snazší orientaci, komu co vybrat. Pro lepší přehlednost jsme článek rozdělili do 4 kategorií a každou z nich ještě do několika levelů.

ZAČÁTEČNÍK: level 0

3D puzzle burj al arab level 0Pokud chcete touto cestou přivést k puzzlím někoho, kdo naposledy složil dětské, 24 dílné, puzzle, a nejradši už by ty zákeřné, vykrojené a zaoblené čtverečky nikdy neviděl, není třeba ho vyděsit hned při prvním pokusu, i přes to, že 3D puzzle jsou mnohem větší zábava, než puzzle ploché.

Naše nejmenší puzzle, pětihvězdičkový hotel Burj al Arab i s tenisovým hřištěm, mají pouze 17 dílků a dekorace tedy vznikne poměrně rychle a snadno. Vysoká je pouze 22 cm, takže se vejde na každou poličku, a je to ideální příležitost na otestování, jak se s nimi bude pracovat.

ZAČÁTEČNÍK: level 1

3D puzzle opera v sydney level 1Pro člověka, který s mírnými obtížemi ještě dokončí 500 dílkové puzzle, a to ne kvůli nešikovnosti, ale proto, že na to už nemá trpělivost, doporučujeme začít s menšími stavbami s malým počtem dílků. Samozřejmě, i trpělivost, odolnost vůči vzteku, když budova začne padat a oko na to, co jak a kde přehnout, se dá snadno natrénovat – ale prozatím zůstaneme u těch lehčích.

Malá Opera v Sydney, je, jakožto nejznámější budova v Austrálii a nejznámější budova opery, v našem seznamu jistě oprávněně. Její menší varianta disponuje náročností pouhých 30 dílků, pár desítek minut, a opět poměrně skladnou výškou – 23 cm.

Další poměrně nenáročnou výzvou by mohl být třeba už zmíněný Burj al Arab v trochu větší variantě – 37 dílků, nízká obtížnost a výška už o něco větší, kolem 30 cm. Dle výrobce by na jeho postavení mělo zručnějším stačit pouhých 80 minut.

3D puzzle burj al arab level 1

ZAČÁTEČNÍK: level 2 

Těm s trochu větší trpělivostí nebo zkušenostmi už můžete bez obav pořídit ty časově i dílkově náročnější. Které to jsou?

3D puzzle Eiffelova vez level 2Kdo by neznal dominantu Paříže, slavnou Eiffelovu věž. Rozhledna, symbol, skvost, každý jí říká jinak, rozhodně je to dnes jedna z nejpopulárnějších staveb na světě, navíc je poměrně nedaleko od nás. Pokud byste ale chtěli mít doma svou vlastní věž, jednu takovou 47 cm vysokou si můžete bez obav postavit. Stihnout byste to měli do 120 minut – ale nemusíte se bát, má pouhých 35 dílků.

3D puzzle Big Ben level 2Neméně nádhernou a známou památkou je britský Big Ben. Jako téměř všechny ostatní stavby, i on je dostupný v menší i větší, náročnější variantě. Tato, menší, obsahuje pouze slavnou hodinovou věž, avšak i ta zajistí spoustu zábavy na (až) 120 minut. Pokud si ovšem na 30 dílcích 40ti centimetrového modelu nezlámete prsty…

ZAČÁTEČNÍK: level 3

Poslední část těch snadných, několika dílkových a ve většině případů i menších puzzlí. Další levely už totiž budou jen pro pokročilé a mistry a výsledkem nebude žádný roztomilý modýlek, naopak – sice si neposkládáte dominantu města, ale dominantu obýváku určitě 🙂 Zatím ale poslední troje puzzle, které poskládá i antilogik.

3D puzzle Pristavny most v sydney level 3Přístavní most v Sydney možná není tak známý jako budova opery, to dá rozum, ale rozhodně je podobně vkusný a zajímavý. S devětatřiceti dílky si poradíte poměrně hravě, a ani se nenadějete, a modýlek bude na světě. Sice malý a vysoký 23 cm, ale rozhodně krásný.

Aby ale jednomu mostu nebylo smutno, můžete si k němu složit ještě Tower Bridge. Známý zvedací most vedle legendárního vězení Tower, podle kterého taky převzal jméno, má sice 41 dílků, ale zase by měl být poměrně jednoduchý. Dominantním rozměrem je tentokrát šířka – 41 cm a měli byste je mít za hodinku a půl s prstem v nose 🙂

 

I kousek Ameriky si doma můžete vystavit. Empire State Building zná snad každý, je to jedna z nejvyšších budov New Yorku. Model sice k nejvyšším budovám nepatří, ale alespoň patří k těm snadnějším 🙂

3D puzzle Tower Bridge level 3 3D puzzle empire State Building level 3

To byl první díl z velkého přehledu 3D puzzle, pokud Vás puzzle zajímají, kompletní katalog prohlížejte na webu giftak.cz.